pencereyi kapat     

ÇALIŞMALAR VE EĞİTİMLER


   

İkizler Burcunda Dolunay Meditasyonu-Sami Şarhon (10 Aralık Cumartesi)

Eril ve Dişili Dengelemek - İlişkiyi Şifalandırmak

Sevgili Dostlar,

10 Aralık 2011 Cumartesi saat 16.38’de Zodyağın 3. burcu olan İkizler’de Dolunay ve 16.30’da tam tutulma şeklinde Ay Tutulması gerçekleşiyor.

Dolunay tamamlanma ve gerçekleşme zamanıdır. Dolunaylarda Ay ışığını çok güçlü bir şekilde yansıtır ve bilinçaltımızı aydınlatır. O yüzden, dolunaylarda farkındalığımız artar. Ayın ışığı içimizde önceden gizlenmiş konuları ve sorunları aydınlatarak görmemizi sağlar. Güneş ve Ay’ın karşı karşıya gelmesinden dolayı enerji inanılmaz ölçüde kuvvetlenir. Bu da bizi bir taraftan değişim için zorlarken, diğer taraftan da psişik güçlerimizi inanılmaz şekilde arttırır. Her dolunay bize meditasyon yapmamız için büyük bir fırsat sunar.

Ay tutulmaları da dolunayın enerjini ve etkilerini büyük ölçüde arttırır. Bu zamanlarda özgün ve saf bir niyetle yapılacak meditasyonlar bize yüksek güçlerle çok çabuk temas kurmamızı ve yaşamımızı tatminlerle doldurmamızı sağlar. Bu dolunayla beraber gerçekleşecek olan Ay tutulması, çok hızlı değişimler yaşadığımız bu dönemde bizlerin üzerinde derin etkiler yapmaya aday gözüküyor.

Zodyağın 3. burcu olan İkizler habercilerin ve iletişimcilerin burcudur. Yönetici gezegeni Mitolojide tanrıların habercisi kabul edilen Merkür’dür.

İkizler, Mars tarafından simgelenen eril enerji ile Venüs tarafından simgelenen dişil enerjinin birleşimini sağlar. O aslında bir bağlantı sağlayıcıdır. İkizler bu iki zıt enerjiyi, bu iki farklı dualiteyi, Yin ve Yang'ı birbirine bağlar. O yüzden İkizler ilişkilerin burcudur. Kadın ve erkek ilişkisinin gerçek amacı, iki farklı enerjiyi Tanrısal birliğe ve bütüne ulaşmak için birleştirmektir. Bunun için öncelikle içimizdeki dişi ve eril enerjiyle barışmamız gerekir.

Bu dolunayda ilişkilerimize bakmalı ve bizi rahatsız eden ne varsa, kendimizle çalışmalıyız.
•İçimizdeki dişi enerji ne söylüyor?
•İçimizdeki eril enerji ne söylüyor?
•Kendimize neyi, kimi ve nasıl bir ilişkiyi hak görüyoruz?

Bu dolunayda İkizler enerjisinin yardımıyla, ilişkiye bakışımızla ilgili bizi çok şaşırtan farkındalıklar yaşayabilir ve bu farkındalıklarla, ilişki konusundaki zorlanmalarımızda büyük adımlar atabiliriz. Bazılarımız mucizeler gerçekleştirebiliriz. Dişi ve eril enerjimizle önce kendi içimizde barışıp, bütünleşip, ardından Tanrısal birliğe ulaşmak yolunda partnerimizle birleştirmek üzere kendimizi yeni bir sevgiye ve aşka veya var olan ilişkilerimizi şifalandırmaya açabiliriz.

Bizler, Cumartesi öğlenden sonra gökyüzünün enerjilerini en yüksek ihtiyacımız için yönlendirme niyetiyle dolunayın ve ay tutulmasının tam saatinde bir araya geleceğiz. Bu enerjisiyle bütünleşmek için hep birlikte dolunay ve Yin-Yang’ı dengeleme meditasyonu yapacağız. Bu yapacağımız meditasyon içimizdeki eril ve dişil enerjileri dengeleyerek yaşamdaki ilişkilerimizle ilgili hedeflerimize ulaşmamızda bize yardımcı olurken, aydınlanma yolundaki yolculuğumuzda bize yeni farkındalıklar kazandıracaktır.

Bu özel meditasyona sizi bekliyoruz. Sevgiyle Kalın

Sami Şarhon
İkizler Burcunda Dolunay Meditasyonu
10 Aralık Cumartesi
15:00 – 17:00
60 TL.


Sami Şarhon

1951 yılında İstanbul'da doğan Sami Şarhon, gençlik yıllarında başladığı spiritüel çalışmalarına 1996 senesinden beri yoğunlaştırarak devam ediyor. Çeşitli gruplarla, yerli ve yabancı öğretmenlerle uzun yıllardan beri sürdürdüğü çalışmalar sonucunda kendi sentezini yarattı. 1999 yılında "Reiki" çalışmalarına başlayan Şarhon, 2001 yılında "Reiki Master" oldu. Işık hızının üzerinde bir kaynak enerjisi olan ve gerekli aletler ve taşlarla kullanıldığında yüksek şifa potansiyeline sahip olan "Tachyon" eğitimi aldı ve uygulayıcısı oldu. 2001 yıldından beri çeşitli spiritüel arkındalık konularında seminerler ve dersler vererek kişilerin ruhsal gelişmelerine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. 2002 yılından beri profesyonel olarak Reiki terapistliği ve eğitmenliği yapmaktadır. Bireysel olarak İlişkiler, Geçmiş Yaşam, Tachyon enerjisi terapileri, çeşitli meditasyon çalışmaları, gevşetme teknikleri uygulamaları, "Duygusal Çözülme" çalışmaları, Geri dönüş (Past regression) terapileri yapmakta; 2004 yılından beri "İlişkiler" konulu atölye çalışmaları düzenlemektedir. Enerji çalışmaları ile mental, duygusal ve bedensel şifa terapileri uygulamakta olup, dünyanın en eski spritüel öğretilerinden biri olan "Kabala" ile ilgili bilgilerini, verdiği dersler ve seminerler aracılığıyla, bu konuya ilgi duyan kişilerle paylaşmaktadır.